Varje söndag mellan 12.00-17.00 dukar vi upp vår stora kak- & dessertbuffé med kakor, bullar, paj, cheese cake, tiramisu, tårta och massor av annat gott. Vi är noga med att allt vi serverar på vår kakbuffé är bakat i vårt kök, inga halvfabrikat behöver göra sig besväret. Precis som med maten vi serverar är vi noga med råvarorna när vi bakar, vi bakar inte bara med smör och kärlek utan också med KRAV märkta ägg och ekologiskt mjöl.
Att miljön vi erbjuder är mysig och inbjuder till långa samtal gör det bara ännu bättre förstås, så även om du inte blir den lyckliga vinnaren tycker jag att du ska göra en utflykt och unna dig en riktig lyxfika här på Trollabo Kvarn.
Pris: Kakbuffé inkl kaffe 100:- kakbuffé barn (t.o.m. 12 år) inkl. saft 50.-
Vi är väldigt stolta över vår kakbuffé och nu vill vi ge fler möjlighet att prova den. Genom att lämna en kommentar här på bloggen är du med i utlottningen av ett presentkort på kakbuffé för 4 personer (värde 400.-) Den lyckliga vinnaren utses den 1 mars.
Lycka till!
Liknande inlägg: